LUK144PL | PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY DLA GRACZY

Turniej CTF

Tutaj przeznaczone do dyskusji na temat Tactical Ops.

Re: Turniej CTF

Postprzez Axl_Rose » 24 cze 2014 21:35

Przy aktualnym zainteresowaniu mielibyśmy 4 drużyny 3-osobowe, troszkę słabo jak na turniej. Start i od razu półfinał. :) Można też zrobić drużyny 2-osobowe, wtedy wyglądałoby to troszkę lepiej.

Ja jestem ciekaw jakby to funkcjonowało gdybyśmy stworzyli małą tabelę ligową i drużyny grałyby kiedy tylko miałyby ochotę i czas, na forum stworzylibyśmy dział, w którym umawialibyśmy się na mecze i wstawiali rezultaty. Wiem, że na początku wyglądałoby to mizernie, ale z czasem mogłoby się troszkę rozrosnąć. Co myślicie o takiej formule? Oczywiście można omówić zasady, kwestie serwera i inne niezbędne tematy, ale najpierw chciałbym wiedzieć czy coś takiego was interesuje?
Mógłbym zająć się kwestiami formalnymi i organizacyjnymi.

Z turniejami jest tak, że wszyscy muszą być o konkretnej godzinie, w konkretny dzień. Tutaj pojawia się przewaga systemu ligowego, nawet na początek mała liczba drużyn nie stanowi problemu, jak ludzie zobaczą, że jakieś drużyny grają na serwerze pod hasłem wejdą na forum i pomyślą "Fajnie byłoby czasami zagrać coś na punkty" i dodadzą się do ligi, nawet jak zagrają tylko raz to zawsze ten jeden :)
Axl_Rose

Postprzez forever » 24 cze 2014 21:39

Ten Wyżej Dobrze Mówi Polać Mu !
forever
TeamSpeak 3

Postprzez Trebuh » 26 cze 2014 17:49

liga dobry pomysł :D
Trebuh

Postprzez REDYEZR » 27 cze 2014 23:16

@Axl_Rose

To co opisałeś, to nic innego jak ladder (po polsku: drabinka), który funkcjonował dość sprawnie w ESL i CB, dla podstawowego trybu Aota.
Pomysł jest dobry, ale przed utworzeniem czegoś takiego, będziecie musieli popracować nad: regulaminem, składami drużyn, rozwiązywaniem protestów, stworzeniem rankingu itd.

PS. 3on3 byłoby najbardziej odpowiednie do tego trybu. 1on1 moim skromnym zdaniem nie ma żadnego sensu na CTFie.
REDYEZR

Postprzez Lions » 28 cze 2014 12:00

Regulamin można zakosić z ESL i trochę zmodyfikować po CTF`a, czym się mogę zająć. Stworzyć ranking też nie problem. Protestami, mogę się zająć (nie swoimi oczywiście). Pozostają składy :)
Lions

Postprzez Trebuh » 28 cze 2014 12:15

to do dzieła, przydałby się dział z klanami i niech się tam reklamują klany żeby było wiadomo ile i jakie są.
Trebuh

Postprzez REDYEZR » 28 cze 2014 14:40

Lions napisał(a):Regulamin można zakosić z ESL i trochę zmodyfikować po CTF`a, czym się mogę zająć. Stworzyć ranking też nie problem. Protestami, mogę się zająć (nie swoimi oczywiście). Pozostają składy :)

To do dzieła, pamiętaj tylko że administracja ESL może sobie zastrzec prawa autorskie do regulaminu.
Trebuh napisał(a):to do dzieła, przydałby się dział z klanami i niech się tam reklamują klany żeby było wiadomo ile i jakie są.

Na razie nie potrzebujecie nawet działu, wystarczy żeby w tym temacie wypowiedziały się zainteresowane drużyny lub gracze.

Nie wiem dlaczego administracja chce najpierw zrobić turniej 1on1, który mija się trochę z celem - taki sam turniej można zrobić w trybie klasycznym i wyjdzie on znacznie lepiej, niż w przypadku CTFa.
REDYEZR

Postprzez LUK144PL » 28 cze 2014 15:27

REDYEZR napisał(a):Nie wiem dlaczego administracja chce najpierw zrobić turniej 1on1, który mija się trochę z celem - taki sam turniej można zrobić w trybie klasycznym i wyjdzie on znacznie lepiej, niż w przypadku CTFa.

Tyle razy było zrezygnowano podobnie jak na starym PolishCTF z tego powodu było za mało chętnych do zapisania do turnieju CTF a jak będzie wystarczający zapisy to otwieram pozostałe zapisy taki jak 2vs2, 3vs3, 5vs5 i itd. Za 2 tygodnie zobaczę czy warto organizować turniej CTF czy nie?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
LUK144PL
Administrator

Postprzez WUGJE » 28 cze 2014 16:12

Jak już, to 3v3 zrób, znajdą się ludzie, aby pograć na fragi :D
WUGJE

Postprzez REDYEZR » 28 cze 2014 16:25

LUK144PL napisał(a):Tyle razy było zrezygnowano podobnie jak na starym PolishCTF z tego powodu było za mało chętnych do zapisania do turnieju CTF a jak będzie wystarczający zapisy to otwieram pozostałe zapisy taki jak 2vs2, 3vs3, 5vs5 i itd. Za 2 tygodnie zobaczę czy warto organizować turniej CTF czy nie?

Z tego co pamiętam, to ostatnim razem, kiedy polishCTF brał się za organizację turnieju, zapisała się wymagana liczba drużyn. Turniej jednak z jakiegoś powodu nie wystartował (najpewniej problem stanowiły zespoły ze sceny, których było więcej niż drużyn składających się z zawodników polishCTF).

Zrobisz jak będzie Ci wygodniej. Najzwyczajniej nie mogę sobie wyobrazić jak 1on1 na CTFie miałoby wyglądać. 30 min. kampienia przy swojej fladze? Pamiętaj także, że zrobienie testowego cupa 1on1 nie powie Tobie, ile faktycznie drużyn/graczy będzie chciało brać udział np. w 3on3 czy 5on5.
REDYEZR

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tactical Ops